Анкета

Как се мотивирам за спорт?
 
Банер

Регистрация

Банер
Банер

Автори

Приятели

Вие сте тук:Начало»Бременни, майки и бебета
Пилатес за майки и бебета е вид персонална тренировка, много подходяща за тази нова двойка, където двамата могат да спортуват заедно, да се забавляват и да поставят основите на физическа активност като форма на живот. След прекрасното преживяване, каквото е да ти се роди дете, времето да се насладите на присъствието му без да правите нищо, бързо изтича. Много скоро новите майки си дават сметка, че трябва да си върнат предишната форма. Въпреки желанието за бързо възстановяване, майката не може да бъде разделена от бебето много часове. Така, че този тип тренировка, който може да се практикува и у дома е особено подходяща и ясно показва, че спортът не изисква специално ходене до фитнес залата.
Чувствам се добре когато правя упражнения у дома с бебето ми. Забавляваме се заедно и си връщам физическата форма от преди раждането с малкия домашен фитнес, който си организираме. Това е вашият девиз, маменца. Повторете го толкова често, колкото е необходимо, и ще видите как скоро няма да се нуждаете от повече мотивация. Вашето дете ще ви помогне да влезете във форма за рекордно кратко време. Бяха 9 месеца на вълнение и предродилни емоции, време е да помислите за себе си. Бъдете физически активни, за да посрещнете новата среда с бебе у дома с повече енергия. Хубавото е, че този нов етап в живота ви, ще продължи между 6 и 12 месеца. Време напълно достатъчно, с постоянство и упоритост, да влезете в дънките от преди БЕБО. Повярвайте ми, няма по-добър начин за това от една тренировка у дома с бебето и да го ударите на игра!
Вашето тяло е започнало процеса на възстановяване след раждането. Шевовете заздравяват и можете да се движите нормално. Карантината до 40-я ден вече е в миналото, но коремът и вероятно други части на тялото ви, ще имат нужда от още време за да се върнат във форма. Няма нужда да се отчайвате. Аз почти да го направя, но изведнъж си спомних кой беше любимият ми спорт преди да забременея - колоезденето. И след като още на 20-я ден след раждането на дъщеря ми Маги бяха изчезнали болките, се метнах веднага на любимото велосипедче. На 40-я ден вече плувах и когато вече нямах подкрепа в грижите за бебето, отново се върнах към джогинг-а с ежедневни двуразови тренировки с количката и бебето. Без необходимост от състезателен ритъм, аеробните упражнения са ни необходими, за да си върнем положителните усещания от спорта. Тренировките ми сега са с леко темпо. Възстановителният процес след раждането се базира основно на кардио упражнения като плуване, колоездене, спининг, джогинг, изкачване на стълби - спортове без удар с повърхност и упражнения за тазовото дъно в комбинация с такива за мускулен тонус - кръгова тренировка у дома заедно с бебето.
Завръщането към тренировки след бременност може да бъде вълнуващ и благодатен процес ... също като самата бременност. Моментът да помислите малко за вас настъпи, мили майчета. Връщането към нормалното тегло, форма и фигура отнема време, не бързайте. Подобно на периода на бременност, не забравяйте, че физическото възстановяване е строго индивидуален процес и не трябва да си поставяте цели, донесли успех на други хора. Намерете своя собствен път към влизането в оптимална физическа форма след 9-месечните промени във вашия организъм. Аз започнах с любимия си спорт - "футинга" още на 5-я ден след раждането. Мога да ви помогна с моя план за възстановяване, но трябва да уважаваме вашата лична фитнес форма и да адаптирате тренировъчния план към ритъма на вашето тяло. На мен лично ми помогна много диетата, която следвах в продължение на 4 месеца, заради гестационнния диабет. Малко след раждането на дъщеря ми Маргарита не само възстанових теглото ми отпреди, но свалих още 2 килограма. Сега практикувам всички спортове, които ми харесват - плуване, колоездене, разходки в планината, кръгови тренировки с ластици, тежести, собствено тегло и най-вече - дълги разходки с моето момиче и нейната червена количка.
Много движение и до 50% по-малко количество храна е магическата формула,за да изглеждате и да се чувствате страхотно по време на бременността, момичета. Няма кой знае каква философия в това! И както казват по-мъдрите от нас хора "всяко зло, за добро". Обикновено не вярвам в поговорката, но тъй като страдам от гестационен диабет, съм убедена, че заболяването ми направи голяма услуга. Не само, че се чувствам в много по-добра форма, но и поддържам моето тегло от 27 седмица на бременността, а вече съм в 38-та и бебето тежи повече от 3 килограма. Като цяло се оказва, че съм качила общо 6 килограма за 9 месеца. Но трябва да отбележа, че се движа повече отколкото една нормална НЕбременна персона. И на всичкото отгоре, мерките ми са намалели (на талията, бедрата, гърдите). Единственото, което расте е коремът, както може и да се очаква. Благодарение на гестационния диабет, преоткрих огромното удоволствие, което носят разходките на открито и спортът, в който може да се превърне обикновеното изкачване на стълби. Откак маркетингът превърна спорта в постоянно задължение, не бях се чувствала толкова комфортно с най-обикновени физически активности (ходене, клякане, вдигане на тежести...), които могат да се редуцират до една много важна - цялостното раздвижване.
Тъй като следвам стриктна диета от 2200 калории на ден, измервам кръвната си захар 6 пъти в денонощието и спортувам два пъти повече, отколкото преди да забременея, не мога място да си намеря от един въпрос, който ми се върти в главата - мога ли да предложа на Международния Олимпийски Комитет един нов спорт? Замислила съм го да влезе в програмата за Игрите в Мадрид, ако все пак испанската столица спечели третата си поред кандидатура! Оказва се, че изкачването на стълби е толкова ефективна, колкото всяка друга физическа дейност с много по-мащабен маркетинг. За всяка минута качване на стъбли с умерена интензивност, могат да се изгорят между 5 и 10 калории. Следователно, както ми препоръчва ендокринологът да се разхождам най-малко 20 минути след всяко хранене, добавих към моите ежедневни упражнения и изкачване на стълбите в моя блок. За щастие живея на 5-я етаж и са само 82 стъпала. Само за няколко седмици успях да подобря цялостно физическата си форма, да контролирам нивото на глюкоза в кръвта, повишила се в следствие на гестационния диабет и да намаля драстично мазнините в организма. След всичко изброено излиза, че качването на стълби е спорт или не, как мислите бъдещи мами и татковци?

Гестационнният диабет трябва да бъде лекувани по време на бременността, никога не трябва да премахвате или добавяте храни без мониторинг на лекуващия ендокринолог. Целите на диетата са: консумиране на посочения брой килокалории за ден, правилно съотношение на хранителните вещества и раномерно разпределение на приема на различните хранителни елементи. Важно е бременната да се научи да балансира и разнообразява храната. Мили бъдещи майки, за да промените хранителния си режим е необходимо да знаете и да включвате в ежедневието си всички основни принципи на здравословното хранене, за които неведнъж сме писали във Витаминаспорт. Ако сте с наднормено тегло или затлъстяла, диетата е крайъгълният камък на цялата бременност. Умерената физическа активност помага за лечението на диабет на бременността. Основните правила за комбиниране на храните, броят на калориите и менюто по време на гестационен диабет могат да бъдат използвани от ВСИЧКИ бременни без значение дали имат проблеми с кръвната захар, теглото или просто искат да се поддържат във форма.

« НачалоПредишна123СледващаКрай »
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Търсене

Банер
Банер
Банер

feed-image Feed Entries


https://jibonbook.com/read-blog/3481 https://www.uniting.zone/read-blog/18591 https://ionooz.com/read-blog/9303 http://www.kuaixin.net/read-blog/713 https://www.probnation.com/read-blog/75845 https://www.qgsocial.space/read-blog/6319 https://romanibook.com/read-blog/4078 https://bicycle.one/read-blog/4809 https://social.abbr.site/read-blog/4549 https://www.rolonet.com/blogs/154555/Kad%C4%B1k%C3%B6y-petek-Temizli%C4%9Fi https://www.lawcodev.com/read-blog/225059 https://workplace.vidcloud.io/social/read-blog/73473 https://khaunda.com/read-blog/2121 https://www.vidagrafia.com/read-blog/61700 https://www.sholltna.com/read-blog/4381 https://bib.az/read-blog/10240 https://ai.ceo/read-blog/12715 https://heroes.app/blogs/144187/Kad%C4%B1k%C3%B6y-petek-Temizli%C4%9Fi https://tweecampus.com/read-blog/16809 http://socialmediascript.aistechnolabs.xyz/read-blog/14043 https://www.palpodia.com/read-blog/14961 http://www.ubom.com/read-blog/64268 https://poetbook.com/read-blog/15408 https://censorshipfree.net/read-blog/3028 https://www.xn--gber-0ra.com/read-blog/16086 https://talkitter.com/read-blog/52953 https://www.ihker.com/read-blog/7335 https://www.ukwomenorg.com/read-blog/5507 https://www.americanwomenorg.com/read-blog/9378 https://www.koreanwomenorg.com/read-blog/4619 https://www.dostally.com/read-blog/109351 https://scrolllink.com/read-blog/55885 https://theavtar.com/read-blog/14242 https://tokemonkey.com/read-blog/86222 https://www.wemurmur.com/read-blog/19070 http://www.barberlife.com/read-blog/74205 https://www.sdssocial.world/read-blog/49929 https://blacksocially.com/read-blog/75402 https://sissycrush.com/read-blog/95236 https://midiario.com.mx/read-blog/9911 https://hissme.com/read-blog/37133 https://wo.lyoncat.com/read-blog/8857 https://advpr.net/read-blog/43837 https://affiliateschools.com/read-blog/15023 https://www.afroshub.com/read-blog/6528 http://www.ubom.com/read-blog/64267 https://www.palpodia.com/read-blog/14959 https://www.sertani.com/read-blog/64993 https://kansabook.com/read-blog/68021 https://www.ekcochat.com/read-blog/15154 https://mykingdomtoken.com/read-blog/36601 https://palscity.com/read-blog/104366 https://www.campusacada.com/blogs/23344/Kad%C4%B1k%C3%B6y-Petek-Temizli%C4%9Fi https://thelittlenet.com/read-blog/3600 https://gezelligkletsen.nl/read-blog/13350 https://social.mactan.com.br/read-blog/87171 https://axisflare.com/read-blog/66100 https://www.didochat.com/read-blog/82439 https://ontimewld.com/read-blog/11978 https://social.wepoc.io/read-blog/20345 https://inobee.com/read-blog/124593 https://waappitalk.com/read-blog/19783 https://ubiz.chat/read-blog/18543 https://jejaringsosial.com/read-blog/10207 https://richonline.club/read-blog/78450 https://socialtak.net/read-blog/48584 http://socialmediascript.aistechnolabs.xyz/read-blog/14041 https://social.studentb.eu/read-blog/39410 https://kemetium.com/read-blog/9610 https://yietnam.com/read-blog/59895 https://justproms.com/read-blog/18610